Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Aktualności

English Book Adventure

English Book Adventure – niezwykła przygoda z językiem angielskim w klasie 2a

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 2a uczestniczyli w projekcie językowym pod tytułem „English Book Adventure”. Była to wyjątkowa podróż do świata angielskich opowiadań, pełna ciekawych bohaterów, nowych słów i kreatywnych zabaw. Raz w miesiącu dzieci słuchały książki czytanej przez nauczyciela w języku angielskim. Każde kolejne spotkanie wzbudzało wiele emocji, a uczniowie z ogromną radością i niecierpliwością oczekiwali na nowe historie. (więcej…)

Międzynarodowa Akcja Czytanie na Polanie – Edycja 2026

#czytanienapolanie2026 dnia 29.05.2026 r. wychowankowie klas I, II i III wzięli udział w Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie” – Edycja 2026. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci
i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz integracja środowiska lokalnego. Tego dnia udaliśmy się na teren zielony naszej szkoły i zasiedliśmy na kolorowych matach. Najpierw odbyło się wspólne czytanie książki oraz jej omówienie z dziećmi. Następnie każdy z uczestników akcji miał czas na chwilę relaksacji podczas czytania własnej lektury. Spotkanie z literaturą w otoczeniu przyrody dostarczyło dzieciom wielu pozytywnych wrażeń oraz pokazało, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu.

(więcej…)

Radosny maj w świetlicy

Maj był miesiącem pełnym aktywności, zabawy i ciekawych zajęć edukacyjnych. Korzystając z pięknej pogody, wychowankowie chętnie uczestniczyli w zabawach na świeżym powietrzu rozwijając sprawność ruchową i współpracę w grupie. Podczas ciepłych słonecznych dni wychowankowie klas II malowali kredą, grali w piłkę, spędzali aktywnie czas na placu zabaw. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną Klanzy. W maju uczniowie poznawali prawa i potrzeby zwierząt w ramach obchodów Dnia Praw Zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też zabawy z klockami konstrukcyjnymi. Wszystkie podejmowane działania sprawiły dzieciom wiele radości, wspierając przy tym ich wszechstronny rozwój.

(więcej…)

Kolorowy Maj

W maju wychowankowie klas I uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach i wydarzeniach. Obchodzili Dzień Niezapominajki oraz Dzień Pszczoły, poszerzając swoja wiedzę i wykonując prace plastyczne. Integracji sprzyjało zorganizowane wspólne śniadanie jak również szereg zabaw ruchowych na powietrzu. Z okazji Dnia Matki przygotowały własnoręcznie upominki wraz z życzeniami, wkładając serce i wielkie zaangażowanie. W ramach innowacji pedagogicznej poznawały nowe techniki plastyczne, rozwijając swoja kreatywność i zdolności manualne.

(więcej…)

Świetliczaki w pracowni Fonmed

Wychowankowie odwiedzili pracownię Fonmed, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych dotyczących słuchu. Dzieci wysłuchały informacji na temat szkodliwego wpływu hałasu na zdrowie oraz dowiedziały się jak dbać o swój słuch na co dzień. Miały również okazję obejrzeć model od środka i poznać budowę oraz sposób działania narządu słuchu. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego zbadania słuchu pod okiem specjalisty Pani Ewy. Wizyta była interesującym i wartościowym doświadczeniem, które poszerzyło wiedzę wychowanków na temat ochrony słuchu.

(więcej…)

Szkolny Turniej Bocci Klas Integracyjnych

Jak co roku w maju w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Bocci Klas Integracyjnych. Organizatorem wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego Tomasz Karwat i Natalia Walczak. Celem turnieju była przede wszystkim integracja uczniów, rozwijanie współpracy zespołowej, promowanie aktywności sportowej oraz popularyzacja dyscypliny sportowej, jaką jest Boccia. (więcej…)

Wyjście do cukierni „Pawełkiewicz”

29.05.2026 dzieci ze świetlicy z klas 3 wybrały się do cukierni „Pawełkiewicz”, gdzie miały okazję poznać zawód cukiernika. Podczas wizyty dowiedziały się, jak wygląda codzienna praca w cukierni, zobaczyły przygotowywanie słodkości oraz poznały różne sprzęty i akcesoria potrzebne do pracy cukiernika. Po zwiedzaniu każde dziecko kupiło dla siebie wybrany smakołyk. Wszystkie przysmaki dzieci zjadły wspólnie w przytulnym ogródku przy cukierni. Na zakończenie miłej wizyty panie pracujące w cukierni zrobiły dzieciom niespodziankę i poczęstowały każdego pysznym pączkiem. Wyjście dostarczyło dzieciom wiele radości i było ciekawą okazją do poznania nowego zawodu.

(więcej…)

Z wizytą u weterynarza

28.05.2026 r. dzieci ze świetlicy z klas 3 odwiedziły gabinet weterynaryjny, gdzie mogły z bliska poznać pracę weterynarza oraz zobaczyć, jak ważna jest troska o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt. Podczas wizyty obejrzały specjalistyczny sprzęt, poznały zwierzęcych pacjentów oczekujących na wizytę i dowiedziały się, że zwierzęta, choć nie potrafią mówić, również potrzebują opieki, czułości i pomocy człowieka. Rozmawialiśmy o tym, że to właśnie ludzie są ich głosem i mają obowiązek dbać o ich bezpieczeństwo oraz potrzeby. Wizyta była dla dzieci piękną lekcją empatii i odpowiedzialności.

(więcej…)

Dzień Rodziny

Wczorajsze spotkanie z okazji Dnia Rodziny w Klubie Seniora było piękną lekcją wzajemnego szacunku, życzliwości i wspólnoty międzypokoleniowej. Zarówno dzieci, jak i Seniorzy przygotowali wyjątkowe występy, które dostarczyły wielu wzruszeń i radości. To był czas pełen uśmiechów, ciepłych słów i przypomnienia, jak ważne w życiu są bliskość, rodzina oraz pielęgnowanie relacji między pokoleniami.

(więcej…)

Z wizytą u strażaków

Dnia 26.05.2026 r. wychowankowie świetlicy z klas 3 uczestniczyli w wyjątkowym wyjściu do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w ramach zajęć z cyklu „Ognik”. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy strażaka oraz zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy i wyposażenie wozu strażackiego, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i wiele emocji. Podczas pobytu w sali edukacyjnej uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się w czasie pożaru, poznali zasady bezpieczeństwa oraz numery alarmowe. Spotkanie było nie tylko bardzo ciekawe, ale także wartościowe i pouczające, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże dzieciom dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

(więcej…)

Dzień Mamy

Mama to pierwsze serce, które poznajemy — pełne ciepła, troski i bezwarunkowej miłości. To Ona każdego dnia daje siłę, uczy dobroci i sprawia, że świat staje się bezpieczniejszy i piękniejszy. Z okazji Dnia Mamy wychowankowie świetlicy z klas 3 z ogromnym zaangażowaniem przygotowali z gliny wyjątkowe magnesy w kształcie serduszek na lodówkę — mały symbol wielkiej miłości i wdzięczności dla swoich Mam.

(więcej…)

XV Powiatowy Konkurs Literacki „Mój przyjaciel pies” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty został rozstrzygnięty!

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas 1-3 oraz klas 4-8. W tegorocznej edycji zgłoszono aż 31 prac literackich. Wszystkie teksty zachwycały pomysłowością, wrażliwością oraz ogromnym sercem okazanym czworonożnym przyjaciołom. (więcej…)

Wystawa „Kaligramy”

W naszej szkole można podziwiać niezwykłą wystawę prac uczniów klas I–III. Mali artyści wykazali się ogromną kreatywnością, wyobraźnią i pomysłowością, tworząc wyjątkowe prace, które zachwycają kolorami, starannością wykonania oraz oryginalnymi pomysłami. (więcej…)

Warsztaty o zdrowym odżywianiu z „Programu dla szkół”

Dnia 14.05.2026r. Odbyły się warsztaty zdrowego odżywiania z „Programu dla szkół” KOWR. W spotkaniach brali udział uczniowie z klas 1-5. Celem warsztatów jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz budowanie świadomości wpływu jedzenia na zdrowie, samopoczucie i rozwój. Warsztaty mają zachęcać dzieci do dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych poprzez zabawę, doświadczenia, praktyczne działanie i aktywne uczestnictwo.

(więcej…)

Rakietą do Gwiazd – Dzień Kosmosu

Wychowankowie klas II obchodzili Dzień Kosmosu podczas którego poznali planety, gwiazdy, pracę astronautów. Uczniowie poznali wiele ciekawostek o Wszechświecie i podróży w kosmos. Dzieci wykonały pracę plastyczną – błyszczącą rakietę kosmiczną rozwijając swoją wyobraźnię
i kreatywność.

(więcej…)

Dzień Niezapominajki

Uczniowie klas II poznali znaczenie Dnia Niezapominajki dowiadując się, że mały niebieski kwiat jakim jest niezapominajka symbolizuje życzliwość, przyjaźń i dobre serce. Podczas zajęć dzieci rozmawiały o tym w jaki sposób można okazywać innym dobroć na co dzień oraz wykonały przestrzenną pracę plastyczną „Kwiat Niezapominajki” rozwijając sprawność manualną i kreatywność. Zajęcia przypomniały uczniom, że warto być uprzejmym, pomocnym i pamiętać
o innych każdego dnia.

(więcej…)

Uczestniczymy w programach: