sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

Dzień górnika

19 grudnia 2016
Klasy 1-3

Z okazji Barbórki zaprosiliśmy do szkoły tatę Kacpra, który jest górnikiem.

Pan Piotr przybył do nas w galowym stroju, który górnicy zakładają na szczególne okazje. Gość opowiedział zebranym o tajnikach pracy w kopalni, podzielił się wieloma ciekawostkami oraz w bardzo ciekawy sposób przedstawił, na czym polega praca górnika i ratownika. Podczas spotkania  dzieci mogły obejrzeć filmy obrazujące ciężką, odpowiedzialną i niebezpieczną pracę górników i ratowników. Zadawaliśmy wiele pytań, na które zaproszony gość  odpowiadał nam z cierpliwością. Na zakończenie złożyliśmy  serdeczne życzenia wszystkim górnikom.

Serdecznie dziękujemy panu Piotrowi za przybycie do szkoły i ciekawe informacje.

Karolina Kuta, Anna Zdebiak

Uczestniczymy w programach: