Jasełka 2016

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku: 21 grudnia 2016 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się:  nauczyciele i uczniowie naszej szkoły.  Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami oraz przedstawieniem Świąt Bożegonarodzenia przez grupę misyjną oraz dzieci z kółka anglojęzycznego. W nastrój świąteczny wprowadziła wszystkich również uczennica Natalia Wołoszyn która grała kolędy na skrzypcach. Na zakończenie zgromadzeni wysłuchali świątecznych życzeń i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne.

R.Ziętkowska, M.Juźwiak, K.Maraj