Dzień: 2017-01-05

Zwierzęta polskich bagien

Dnia 16.12.2016. w SP 12 odbył się uroczysty wernisaż podsumowujący międzyszkolny konkurs plastyczny Zwierzęta polskich bagien w środowisku naturalnym.   W konkursie wzięło udział  80 prac. Twórcami prac byli uczniowie ze SP 2, SP 3, SP 6, SP7, SP10, SP Serby, SP14, SP12. Prace oceniane były w dwóch kategoriach klasy I-III   i klasy IV-VI. (więcej…)

Wycieczka do Zielonej Góry

W dniu 04.01.17. klasy 5a i 6c wybrały się na wycieczkę do Zielonej Góry. Na początek odwiedziliśmy Teatr Lubuski, gdzie obejrzeliśmy musical pt. „Bestia”. Sztuka przedstawia problemy szkolne dzisiejszej młodzieży, zmuszając do refleksji nad własnym postępowaniem w stosunku do rówieśników. Następnie udaliśmy się do Planetarium Wenus, gdzie podziwialiśmy piękno obiektów niebieskich na zimowym, polskim niebie oraz zobaczyliśmy film przestawiający fenomen tajemniczej ciemnej materii. Po krótkiej przerwie na posiłek, udaliśmy się do Centrum Przyrodniczego – nowoczesnej placówki, która uczy bawiąc i bawi ucząc. (więcej…)

Dzień Pluszowego Misia

W naszej bibliotece szkolnej, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji przyszły do nas przedszkolaki z PP nr 20. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii misia. Poznały  najbardziej znane z książek i kreskówek niedźwiadki: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew, Kubusia Puchatka chętnego na małe co-nie-co i rodziny Troskliwych Misiów. (więcej…)

Wspólne kolędowanie w MOK

Nie ma w naszym kalendarzu świąt bardziej nastrojowych niż Święta Bożego Narodzenia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd – to wszystko łączy, sprawia, że stajemy się lepsi i  radośniejsi. Dnia 15 grudnia 2016r. nasza szkoła tradycyjnie uczestniczyła w Miejskim Ośrodku Kultury w przepięknie przygotowanym cyklicznym już XII Spotkaniu Integracyjnym „Wspólne kolędowanie”.   Szkołę naszą już trzeci raz reprezentowała klasa 3a integracyjna. (więcej…)

Mikołajkowy Turniej Integracyjny BOCCI

W  środę 7 grudnia 2016r na Hali Widowiskowo- Sportowej odbył się I Mikołajkowy Turniej Integracyjny BOCCI pod patronatem Starosty Głogowskiego . Wystartowało aż 16 drużyn. Naszą szkolę reprezentowali: Adrian Narwojsz, Dominika Wasinkiewicz, Oskar Szkudlarek, Zuzanna Oziębała, Tomasz  Milewicz. Sportowcy osiągnęli swój wielki sukces dochodząc  aż do ćwierćfinału. Gratulujemy Wam bardzo!!!!! Dyscyplina nie jest jeszcze zbyt popularna, ale z pewnością dostarcza mnóstwo zabawy, integruje dzieci i młodzież. (więcej…)

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to,
kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Jan Paweł II

Nauczyciele oraz Rada Rodziców serdecznie dziękują wszystkim dzieciom, rodzicom oraz  pracownikom szkoły za dar serca i aktywne  zaangażowanie w niesienie pomocy innym poprzez udział w akcjach charytatywnych i kiermaszach świątecznych. Dzięki Wam mogliśmy w tym roku obdarować prezentami dzieci niepełnosprawne z Domu Dziecka. (więcej…)