Dzień Pluszowego Misia

W naszej bibliotece szkolnej, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z tej okazji przyszły do nas przedszkolaki z PP nr 20. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną o historii misia. Poznały  najbardziej znane z książek i kreskówek niedźwiadki: polskiego, bardzo roztropnego Misia Uszatka, angielskiego Misia Paddingtona, francuskiego Coralgola, którego marzeniem były podróże i piękny śpiew, Kubusia Puchatka chętnego na małe co-nie-co i rodziny Troskliwych Misiów.

Był też czas na zabawę: dzieci z zawiązanymi oczami miały za zadanie wykonać portret misia. Okazało się to nie łatwym zadaniem, i misie naprawdę przybierały różne postacie.  Przedszkolaki mogły też sprawdzić , że nie łatwo być prawdziwym misiem o wielkich łapkach, próbując chwycić zapałkę rękawicą kuchenną. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.