Aukcja charytatywna UNICEF

Drodzy Rodzice!

Od tego roku nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF! Pierwszą akcją w jaką zaangażowaliśmy się, to projekt „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, którego celem jest zebranie funduszy na zakup szczepionek dla dzieci z Angoli.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Afryce. Chcieliśmy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF – Majka  Jeżowska.

Przez kilka miesięcy uczniowie naszej szkoły szyli specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF, która jest symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.  Każda laleczka jest niepowtarzalna i wyjątkowa, a jej wykonanie wymagało ogromnego wysiłku, pracy oraz kreatywności naszych uczniów.

Mogą Państwo wraz ze swoimi dziećmi zaopiekować się wybraną laleczką, przekazując dobrowolną darowiznę na rzecz Fundacji UNICEF.

W jaki sposób to zrobić?

Już 23 i 24 stycznia będą mogli Państwo podziwiać laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły. W te dni odbędzie się również aukcja charytatywna.  Oto jej regulamin:

• Każda z laleczek ma przypisany numer.
  • Chcąc zaopiekować się konkretną laleczką, wypełniają Państwo formularz, podając proponowaną kwotę darowizny, imię i nazwisko dziecka, klasę oraz numer kontaktowy.
  • 25 stycznia również uczniowie będą mogli wypełnić omówione formularze (obowiązkowe jest podanie numeru kontaktowego).
  • Następnie laleczki trafią do osób, które zaproponowały najwyższą kwotę darowizny (otrzymają Państwo wiadomość sms na podany w formularzu numer telefonu)
  • W przypadku, gdy za jedną laleczkę kilka osób zaproponuje tę samą kwotę darowizny, darczyńca zostanie wybrany drogą losowania.
  • 27 stycznia będzie można odbierać laleczki. Tego dnia odbędzie się również wystawa i kiermasz lalek,  które nie trafiły do żadnego domu.
  • Wszystkie zebrane fundusze zostaną przekazane Fundacji UNICEF, a sprawozdanie z przeprowadzonej akcji zostanie umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły.