Dzień: 2017-01-18

Wycieczka do Bolesławca

W dniu 15.12.2016 dzieci z klasy 2 H i 2 G na wycieczkę się wybrały, „Żywe Muzeum Ceramiki” zwiedzały. Dzieci osobiście etapy produkcji obserwowały, glinę własnymi paluszkami dotykały. A cóż tam za ciekawostki oglądały…? Kubki, misy talerze, dzbany, to wszystko widziały! Piece do wypalania z bliska podziwiały i temperaturę ponad tysiąca stopni odczuwały. A na koniec w warsztatach „Młodego Ceramika”  udział brały, by stworzyć kubki niemal doskonałe, które do szkoły dotarły całe! (więcej…)

Warsztaty „Maska karnawałowa”

W dniu 10.01.2017 r. uczniowie klasy 2 h, 2 g i 1 b brali udział w warsztatach tworzenia masek karnawałowych organizowanych przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi ten zwyczaj, miały okazję zobaczyć przykładowe maski. Zadaniem dzieci było stworzenie maski weneckiej według własnego pomysłu. Uczestnicy warsztatów dekorowali maski  różnymi materiałami plastycznymi. Do dyspozycji mieli m.in. pisaki, brokaty, piórka. (więcej…)

Wyjście do Obserwatorium

Już od kilku lat wychowankowie świetlicy wyruszają na spotkanie z panem Ludwikiem Lehmanem aby wziąć udział  w niezwykle ciekawych warsztatach astronomicznych poprowadzonych przez n-la fizyki II LO. W tym roku uczniowie byli bardzo dociekliwi i próbowali rozwiązać zagadkę dotyczącą „czarnej dziury”. (więcej…)

Walentynkowe ozdoby z gliny

W dniu 17.01.2017 r. dzieci klasy 2 h uczestniczyły w warsztatach pt: „Walentynkowe ozdoby z gliny”, które odbyły się w Zakładzie Poprawczym i  Schronisku dla Nieletnich w Głogowie. Z P. Alinką i wychowankami wykonywały miseczki w kształcie serca, miały okazję pracować „na kole”, poznawały strukturę gliny, jej cechy i specyfikę. Największą przyjemność  sprawiła nam zabawa z Berneńskim Psem Pasterskim wabiącym się „Baster”. To jak wspaniale spędziliśmy czas można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w galerii. (więcej…)