Dzień: 2017-01-25

Lekcja ze strażakami

20 stycznia pod okna klasy 3 c zajechał, wzbudzając wielką radość, wóz strażacki. Gościliśmy w naszej sali dwóch strażaków. Panowie interesująco opowiadali dzieciom o swoim zawodzie. Dowiedzieliśmy się, jakie inne czynności oprócz gaszenia pożarów wykonują strażacy, jaki strój wkładają do akcji oraz w co są wyposażeni w zależności od  rodzaju akcji. Z zaciekawieniem słuchaliśmy, w jaki sposób strażacy dzielą się zadaniami w drodze do miejsca wezwania. Z trudem niektórzy uwierzyli, że strażak w ciągu jednej minuty od wezwania musi zjawić się w pełnym umundurowaniu w wozie strażackim. (więcej…)

Turniej ortograficzno-sportowy

Dnia 18 stycznia bieżącego roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się TURNIEJ ORTOGRAFICZNO-SPORTOWY dla klas IV. Jego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Cybula, pan Michał Długosz,  nauczyciel języka polskiego pani Katarzyna Kruk-Adamska i nauczyciel biblioteki pani Ewelina Kujawa. W turnieju brali udział uczniowie klas IV.  Wykazali się oni znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością stosowania ich w praktyce oraz dobrą sprawnością fizyczną. (więcej…)

Wizyta strażaka

Dnia 16.01.2017r uczniowie klas 3a, 3f, 3g, 3h gościli strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki. (więcej…)

Dzień Babci i Dziadka w klasie 1B

Dnia 20 stycznia uczniowie klasy 1B uroczyście obchodzili Dzień Babci i Dzień Dziadka wraz z zaproszonymi gośćmi. Tego dnia wnuczkowie składali życzenia babciom i wręczali własnoręcznie wykonane kartki. W klasie odbyły się zabawy taneczne oraz zajęcia artystyczne, podczas których wszyscy wspólnie wykonywali ozdobne ramki na zdjęcia metodą decoupage. W trakcie spotkania z dziadkami nie zabrakło ciastka i kawy. (więcej…)