Turniej ortograficzno-sportowy

Dnia 18 stycznia bieżącego roku, w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się TURNIEJ ORTOGRAFICZNO-SPORTOWY dla klas IV. Jego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Cybula, pan Michał Długosz,  nauczyciel języka polskiego pani Katarzyna Kruk-Adamska i nauczyciel biblioteki pani Ewelina Kujawa. W turnieju brali udział uczniowie klas IV.  Wykazali się oni znajomością zasad ortograficznych, umiejętnością stosowania ich w praktyce oraz dobrą sprawnością fizyczną.
    Turniej ortograficzno – sportowy  otworzył  Pani Dyrektor Krzysztof  Rączka, który powitał uczestników i życzył im dobrej zabawy. Następnie drużyny rozpoczęły rywalizacje w sportowo – ortograficznych konkurencjach.
    Drużyny miały do wykonania 6 zadań. Rywalizacja była zacięta, słychać było słowa zagrzewające do walki. Równie dobrze bawili się wychowawcy klas, dla których także była przewidziana konkurencja.
       Ostatnim bardzo ważnym momentem, szczególnie dla dzieci, było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Udało się udowodnić, że z ortografią można się bawić, a poprzez zabawę wiele nauczyć. Nauka ortografii, wbrew utartej wśród uczniów opinii, niekoniecznie musi być uciążliwa i nudna. A tak przedstawiają się wyniki:
I miejsce: klasa 4c
II miejsce: klasa 4d