Wizyta strażaka

Dnia 16.01.2017r uczniowie klas 3a, 3f, 3g, 3h gościli strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogowie. Celem spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego oraz zapobiegania powstawaniu pożarom – w szkole, domu, na podwórku, a także w innych miejscach, gdzie mogą znaleźć się dzieci. Wszyscy uczniowie byli bardzo uważnymi słuchaczami, a także chętnie dzielili się wiedzą, którą nabyli w trakcie nauki.

Nie brakowało także bardzo istotnych pytań, m.in. o to, do jakich zdarzeń należy wzywać straż pożarną. Ponadto strażak przypomniał dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej. Kolejnym elementem spotkania na sali było przybliżenie obrazu zawodu strażaka. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści naszego gościa. Wizyta strażaka wywarła na uczniach pozytywne wrażenie. Wiedza przekazana uczniom z pewnością przyda się w życiu codziennym, gdyż dzięki temu można uratować ludzkie życie.