Wycieczka do kopalni

Uczniowie klasy II C i II J mieli okazję uczestniczyć w wycieczce na terenie Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach. Zwiedzając kopalnię w kaskach ochronnych, uczniowie przebyli podobną drogę jaką codziennie pokonują górnicy udając się do pracy, czyli: biuro przepustek, szatnię, łaźnię, lampownię oraz windę.
Podczas wycieczki dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z pracą górnika. Obejrzały również film o ich pracy i sprzęcie którego używają, aby urobek wydobyć na powierzchnię. Dużą atrakcją była dekoracja na korytarzu imitująca podziemie kopalni, ale największym zainteresowaniem cieszyła się lampownia. Dzieci obejrzały aparaty ucieczkowe, czyli urządzenia do wytwarzania tlenu.
Na zakończenie wizyty, dzieci otrzymały masę prezentów. Wszyscy do szkoły wróciliśmy bogatsi o wiedzę dotyczącą trudnej i ciężkiej pracy w kopalni.
Szczególnie dziękujemy mamie Julii za pomoc w organizacji wyjazdu!

M. Chudzińska M. Pieniążek I. Stern