Pierwsza pomoc

W lutym, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, mieli okazję wzięcia udziału w praktycznych zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Instruktorzy z Centrum Szkolenia Pierwszej Pomocy w Głogowie, zapoznali dzieci z procedurą postępowania w sytuacji zagrożenia życia. Dzieci dowiedziały się jak zapewnić sobie bezpieczeństwo, jak wezwać pomoc osób dorosłych, jak sprawdzić stan osoby poszkodowanej  oraz jak  powinna przebiegać rozmowa telefoniczna z pogotowiem ratunkowym.

Następnie uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia praktycznych ćwiczeń resuscytacji krążeniowo – oddechowej na fantomach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, które być może w przyszłości uratują komuś życie. Instruktorom serdecznie dziękujemy.

K.Kuta, A.Walczak