Anaruk. Chłopiec z Grenlandii.

Dnia 3 lutego 2017r., wśród uczniów klas II i III odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści książki Cz. Centkiewicza „Anaruk. Chłopiec z Grenlandii”. Do konkursu zgłosiło się 46 uczniów, którzy przystąpili do pierwszego etapu eliminacyjnego, podczas którego uczestnicy odpowiadali pisemnie na pytania. Na podstawie uzyskanych wyników wyłoniono skład finałowy- 12 uczniów , którzy najlepiej poradzili sobie  z pytaniami.

Dnia 7 lutego odbył się finał konkursu. Dzieci tym razem ustnie odpowiadały na pytania i wykonywały pisemne zadania dodatkowe w formie krzyżówki, wykreślanki  itp. Rywalizacja była bardzo zacięta, gdyż uczniowie wykazali się ogromną wiedzą. Do samego końca szanse na podium były wyrównane i o wyniku konkursu zadecydowała emocjonująca  dogrywka.

I  miejsce zajął Aleksander Kapturski, klasa 3b

II miejsce Igor Samborowicz, klasa 2a

III miejsce Juliusz Olejnik, klasa 2d

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom i wychowawcom, którzy zadbali o piękne przygotowanie uczniów do konkursu. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie finalistom gratulujemy.

E. Wojtalik, E. Kwiatkowska