Włoskie klimaty na talerzu

Jak co poniedziałek wybraliśmy się z uczniami klas III w podróż po kontynentach. Tym razem zawitaliśmy do Europie, a dokładnie do Włoch. Dzieci poznały historię tradycyjnego włoskiego dania, wszystkim nam dobrze znanego – czyli pizzy. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się gdzie swoje początki miała ta potrawa. Po czym  przeszliśmy do zajęć praktycznych.

Na wcześniej przygotowanych małych placuszkach pizzy dzieci samodzielnie ułożyły swoje ulubione produkty. Nie zabrakło sosu pomidorowego, szynki, pieczarek, kukurydzy no i  oczywiście sera. Każdy skomponował swoją ulubioną pizzę. Czekając aż się wypiecze zrelaksowaliśmy się na naszych nowych wygodnych pufach.

Kiedy zapach rozniósł się po sali, my ze smakiem zajadaliśmy najlepszą pizzę na świecie 🙂