Dzień: 2017-04-26

Relaks i edukacja w Izerach

W dniach 19. – 21.04.2017r. klasa III a i III h uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Świeradowa. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Lubomierz i Muzeum Kargula i Pawlaka, Zamek Czocha i Zamek Legend Śląskich – jedyne miejsce w Polsce gdzie naturalnej wielkości lalki, animowane przez aktorów przedstawiają gościom historię regionu oraz Ducha Gór. Ciekawą przygodą był udział w podróży „Od ziarenka do bochenka” w Czarcim Młynie, zwiedzanie XIX – wiecznego młyna wraz z piekarnią oraz lekcja edukacyjna dotycząca flory i fauny łąk Gór i Pogórza Izerskiego, które stanowią jeden z 3 obszarów NATURY 2000, funkcjonujących na terenie Gminy Świeradów – Zdrój. Atrakcją wycieczki była także wizyta w Aquaparku, gdzie uczniowie mieli możliwość połączyć zabawę z aktywnym wypoczynkiem. (więcej…)

Bieg po wiedzę

W piątek 1 kwietnia 2016r. odbył się w naszej szkole turniej dla klas II „Bieg po wiedzę”. Uczniowie musieli wykazać się zarówno umiejętnościami sportowymi, jak też sprawdzić swoją wiedzę polonistyczną, matematyczną i przyrodniczą. W każdej konkurencji liczył się tez czas wykonania zadania. Turniej wzbudził wiele radości  i pozytywnych emocji wśród uczestników. Dodatkowe punkty dla klasy mogli zdobyć także wychowawcy, mierząc się w konkurencji sportowej. Każda klasa otrzymała dyplom i nagrodę. Dziękujemy za zaangażowanie, rywalizację i wspaniałą zabawę, bo o to przecież chodziło! (więcej…)