Dzień: 2017-04-28

Origami- sposób na nudę

Uczniowie klas  II a, II b, i II e wzięli udział w ciekawych warsztatach z orgiami zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną przy ul. Perseusza 13. Dzieciom bardzo spodobała się ta tradycyjna, japońska sztuka składania papieru, która uczy logicznego myślenia, dokładności i precyzji manualnej, a przede wszystkim rozwija wyobraźnię przestrzenną i zdolności twórcze. Wspólnie z wychowawcami na zajęciach i z rodzicami w domu dzieci składały przez miesiąc orgiami. I tak razem ze starszymi kolegami z klasy IV c i V b udało się przygotować wystawę kolorowych prac z orgiami, która zdobi korytarz naszej szkoły. (więcej…)

22 kwietnia – Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Światowy Dzień Ziemi to dobra chwila, aby przypomnieć nam wszystkim w jaki sposób powinniśmy dbać o Ziemię. Uczniowie z kółka przyrodniczego przygotowali dla klas II i III przedstawienie, które miało na celu uświadomienie nam wszystkim skąd się biorą śmieci i zanieczyszczenia na świecie oraz jak zadbać o to by było ich coraz mniej. (więcej…)