Dzień: 2017-05-04

Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski

31 marca w naszej szkole odbył się pierwszy Obcojęzyczny Konkurs Recytatorski pt. „Der Kӧnig der Poesie – The King of Poetry”. Poziom przygotowania uczestników był bardzo wysoki, ale niestety nie wszyscy mogli wygrać. Oto lista zwycięzców:

1 miejsce –Weronika Antczak 4d

2. miejsce – Michał Wower 6c i Natalia Trojnar 4d

3. miejsce Kaja Kwiatkowska 6e , Jakub Małek 4e

Wyróżnienie: Kacper Kowalski 5 c. (więcej…)

Konstytucja 3 Maja

28 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski, klasa 5b i 6d oraz uczniowie z kółka muzycznego przygotowali część artystyczną o patriotycznej wymowie. (więcej…)

Czwórbój 2017

W dniu 25 kwietnia 2017 roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 14 w Głogowie odbyły się Mistrzostwa Głogowa w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Głogowie. Startowali w nich uczniowie szkół podstawowych. W kategorii chłopców do zawodów przystąpiło 6 szkół (SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP 12, SP14). Natomiast w kategorii dziewcząt udział wzięło 7 szkół  ( SP 2, SP 3, SP 6, SP 7, SP 10, SP 12, SP14). Zawodnicy mieli do zaliczenia bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 1000m/ 800m dziewczęta. Po wykonaniu wszystkich konkurencji zostały podliczone punkty poszczególnych zawodników.    (więcej…)

Cross Straceńców

W dniu 22.04.2017 roku w Głogowie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe pod  nazwą Cross Straceńców. Oprócz naszej reprezentacji brały w nim również  udział uczniowie szkół głogowskich oraz z terenu powiatu głogowskiego. Po niesamowitej walce do ostatnich metrów, nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w tym trudnym biegu. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Jerzmanowej, a na trzecim miejscu  sztafeta z SP 14. (więcej…)