PoKOTajMY

9 maja uczniowie klasy IVD udali się do Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS w ramach autorskiego programu „PoKOTajMy”. Jest on oparty na istniejącej ogólnopolskiej akcji, która jest realizowana w naszej szkole – „PoczytajMy”. Głównym założeniem jest czytanie książek i wspólna zabawa dzieci starszych z młodszymi.
Naszym założeniem natomiast jest czytanie ulubionych książek kotom w celu redukcji stresu u zwierząt, ale… jak się okazuje nie tylko u nich. Już po pierwszej wizycie okazało się, że to jest wspaniałe i pozytywne przeżycie również dla nas. Z każdą minutą naszego czytania, koty podchodziły coraz bliżej aż w końcu dały się pogłaskać. Przybliżały się nawet te, które są bardzo nieufne i skrzywdzone przez człowieka. Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. Musieliśmy się niestety pożegnać z naszymi futrzanymi przyjaciółmi. Wzbogaceni o nowe doświadczenia, radośni udaliśmy się do domu. Planujemy też objąć naszą „opieką” przebywające w schronisku psy.

/M. Potrykowska, M. Madzik/