Dzień: 2017-05-25

Decoupage

Dzieci na zajęciach nauczyły się jak wykorzystać różne materiały i dać im „drugie życie”. Uczniowie nasi metodą decoupage ozdobili metalowe puszki, w których samodzielnie posiali zioła. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jak zadbać o rośliny, co potrzeba do wzrostu i jak pielęgnować domowy ogródek. (więcej…)

Mistrz klawiatury 2017

W dniu 25 maja 2017 w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbył się powiatowy konkurs „MISTRZ KLAWIATURY”. W zawodach wzięli udział uczniowie 11 szkół powiatu głogowskiego. Celem konkursu było doskonalenie technik szybkiego pisania oraz ćwiczenie poprawności pisania. (więcej…)

Poznajemy Głogów

Po raz kolejny koło historyczne wybrało się na wycieczkę po Głogowie. Trasa wiodła przez kazamaty w fosie, poternę oraz teren PWSZ. Zobaczyliśmy również teren dawnego głogowskiego zoo, fort Stern oraz tradytor kolejowy oraz bunkier 412. Mimo długiej trasy wszyscy dzielnie dreptali a humory dopisywały.Naszym przewodnikiem był zaprzyjaźniony z nami Pan Ireneusz Dominiak z Klubu Batalionowego w Głogowie. (więcej…)

Dzień Praw Zwierząt w klasie 1B

Dnia 22 maja uczniowie klasy 1B obchodzili Dzień Praw Zwierząt w trakcie którego dowiedzieli się jak należy sprawować opiekę nad zwierzętami oraz jak zapewniać im bezpieczeństwo. Dzięki tej okazji dzieci przyniosły do klasy swoich domowych pupilów. Poznaliśmy dwa ciekawskie koty Dyzia i Zorro, dwie piękne agamy Redkę i Stefana oraz świnkę morską Zygmunta. Oprócz cudownej zabawy i przytulania chłopcy przedstawiali swoje pierwsze prezentacje na temat ciekawostek z życia zwierząt. Dziękujemy za duże zaangażowanie Rodziców. (więcej…)

Odkrywanie historii Głogowa

Zapraszamy do udziału w konkursie literacko-fotograficznym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Głogowa. Konkurs realizowany w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Miejskiej Głogów.

Regulamin (więcej…)