Dzień: 2017-05-26

Przedszkole PP5

17 maja grupa dzieci ze świetlicy udała się do Przedszkola Publicznego nr 5 w Głogowie z przygotowanymi warsztatami z okazji Dnia Mamy. Dzieci ozdabiały serduszka, które wręczą swoim mamom. Wszyscy bardzo zaangażowali się w wykonanie prac, co widać na załączonych zdjęciach. (więcej…)

Warsztaty w Mechaniku

23 maja klasy 2 h i 2g uczestniczyły w „spotkaniu” z prądem, powietrzem i robotami. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, że prąd przepływa przez ciało ludzkie, wypróbować jak działają sprężarki i pobawić się łazikami i ręką zbudowaną z klocków lego. Uczniowie wcielili się w rolę operatorów maszyn elektronicznych i za pomocą panela sterującego, operowały całą machiną segregującą klocki według koloru. (więcej…)

Biblioteka BLOG

W dniu 25.05.2017 grupa wychowanków świetlicy wraz z klasą 2 H uczestniczyła
w zajęciach pt.  „Pojazdy, pojazdy nie tylko do jazdy” w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego przy ul. Perseusza. Uczniowie mieli okazje poznać historię motoryzacji, wykazać się wiedzą na temat przeznaczenia pojazdów. (więcej…)

Warsztaty z lepienia z gliny

Uczniowie klasy II J wzięli udział w dwóch etapach warsztatów z lepienia z gliny. Zajęcia zostały zorganizowane przez Panią Alinę, która pracuje w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Głogowie. Na pierwszym spotkaniu uczniowie samodzielnie, po wcześniejszym instruktażu, lepili z gliny skarbonki. Na drugim spotkaniu uczniowie zobaczyli jak wyglądają wypalone prace, a następnie swoje dzieła szkliwili. Prace pokrywali farbami, nie wiedząc do końca jaki będzie ich kolor i jak będzie to wyglądać po kolejnym wypaleniu. (więcej…)