Dzień: 2017-06-04

Wycieczka – Międzygórze

W dniach 29,30,31 maja uczniowie klasy II J wybrali się na trzydniową wycieczkę do urokliwej miejscowości położonej w Sudetach – Międzygórze. W pierwszym dniu wycieczki dzieci zwiedzały Twierdzę Kłodzko – jej dolną część, czyli tzw. labirynt. Przez około godzinę dzieciaki poznawały podziemne chodniki minerskie. Druga część dnia spędzona była również aktywnie: gry i zabawy w plenerze (na przepięknej łące) oraz ognisko. (więcej…)

Muzeum

2 czerwca grupa wychowanków świetlicy wybrała się na wycieczkę do Muzeum na lekcję „Wieża zamkowa i jej tajemnice”. Dzieci poznały historię wieży, wiedzą dlaczego nazywana jest wieżą głodową, a na koniec wielką nagrodą było podziwianie widoków z samej góry.  Dzieci podziwiały Nasze miasto , otaczającą nas zieleń, Stare Miasto, różowy most oraz rzekę Odrę.

Dzień Dziecka

1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Z tej okazji wręczyliśmy dzieciom nowe zabawki. Nasi wychowankowie dostali kolorowe piłki, gry, zestaw wiaderek do piaskownicy i piękny drewniany garaż oraz stację strażacką. Tego dnia klasy pierwsze czas na świetlicy spędziły na zabawie, tańcach i grach. Chłopcy mogli zagrać na Playstatnion3, dziewczynki tańczyły na macie interaktywnej. (więcej…)