Wycieczka – Międzygórze

W dniach 29,30,31 maja uczniowie klasy II J wybrali się na trzydniową wycieczkę do urokliwej miejscowości położonej w Sudetach – Międzygórze. W pierwszym dniu wycieczki dzieci zwiedzały Twierdzę Kłodzko – jej dolną część, czyli tzw. labirynt. Przez około godzinę dzieciaki poznawały podziemne chodniki minerskie. Druga część dnia spędzona była również aktywnie: gry i zabawy w plenerze (na przepięknej łące) oraz ognisko.

W drugim dniu, zaraz po śniadaniu, uczniowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę w góry. W trakcie wędrówki dzieci podziwiały urokliwe krajobrazy, wspinały się po łagodnym zboczu Masywu Śnieżnika w Sudetach, zobaczyły Wodospad Wilczki, zjadły drugie śniadanie w plenerze oraz pooddychały świeżym, górskim powietrzem. W drugiej części dnia uczniowie wzięli udział w eko-warsztatach (sami tworzyli sobie pamiątki) dodatkowo wspólnie stworzyli pamiątkę do naszej sali klasowej. Na koniec dnia dzieci bawiły się na dyskotece.

W trzecim dniu, zaraz po śniadaniu, uczniowie spakowali się i ruszyli do Złotego Stoku do Kopalni Złota. Podczas zwiedzania Kopalni dzieci poznały tajemnice starej kopalni złota oraz stali się uczestnikami „gorączki złota” – własnoręcznie wypłukiwali i szukali szlachetnego metalu.

Były to niezwykłe trzy dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci!

M.Chudzińska, I. Nowak