Akademia Eksperymentów

Program „Akademia eksperymentów”  realizowany był w świetlicy szkolonej od stycznia do maja 2017 r.

Podczas trwania programu mali badacze wykonali wiele ciekawych eksperymentów.Zrozumieli różne zjawiska chemiczne, fizyczne,biologiczne, z którymi  spotykają się na co dzień. Uczniowie poznali między innymi; ciecz nienewtonowską, wykonali badanie wytwarzania gazów podczas mieszania określonych substancji „  Pienisty potwór”,  poznali właściwości sprężystości powietrza  „Zaczarowany balon”, badali ciśnienie wody „Znikająca woda”,  poznali obieg wody w przyrodzie, wyhodowali kryształy, dowiedzieli się co powoduje, że ciężka rzecz nie opada na dno „Lewitujące jajko”, wykonali chemiczne jo-jo, poznali właściwości atramentu „Znikający atrament”, a także właściwości drożdży i ich szerokie zastosowanie w doświadczeniu „Samopompujacy balon”.

Dzięki wykorzystaniu prawdziwych atrybutów chemika ( okulary, próbówki, pipety etc.) wychowankowie mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy.