Dzień: 2017-06-14

Wrocławskie ZOO

Wrocławskie ZOO w sobotę 3 czerwca gościło grupę uczniów z klas integracyjnych Szkoły. Była to wycieczka zorganizowana przez nauczycieli prowadzących zajęcia rewalidacji ruchowej a możliwa dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Działającego na rzecz naszych uczniów.  Przejazd autokarem do Wrocławia był okazją do  wspólnych rozmów, podróż upłynęła w wesołej atmosferze. Byliśmy tego dnia jednymi z pierwszych  gości ogrodu zoologicznego. (więcej…)

Azyl dla zwierząt

9 czerwca 2017r. grupa wychowanków świetlicy, która zaangażowała się w charytatywną majową zbiórkę artykułów dla psów i kotów ze schroniska, miała okazję odwiedzić podopiecznych placówki AMICUS. Wizyta poruszyła dziecięcą wrażliwość, jak i wzbudziła chęć niesienie pomocy w wolontariacie. Wychowankowie mieli kontakt z kotkami i psami ze schroniska. Wiele radości przyniósł spacer i zabawa z kilkoma pieskami w pobliżu placówki. (więcej…)

Akademia Ruchu

Dnia 7 czerwca 2017r. wychowankowie świetlicy udali się do Akademii Ruchu na kreatywne zajęcia z wychowania fizycznego. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat zdrowego żywienia – nie zabrakło również zagadek oraz krótkiej pracy plastycznej. Następnie dzieci miały szansę sprawdzić swoją wytrzymałość podczas intensywnego treningu obwodowego. (więcej…)

Marina

6 czerwca  w niesprzyjającej aurze pogodowej  w deszczu, grupa uczniów z klas integracyjnych naszej Szkoły wzięła udział w wycieczce  zorganizowanej przez nauczycieli rewalidacji ruchowej dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta miasta i Stowarzyszeniu działającemu na rzecz uczniów naszej Szkoły wyruszyła w rejs po Odrze statkiem wycieczkowym LAGUNĄ. (więcej…)

Dzień Dziecka

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka  1 czerwca w Szkole Podstawowej nr 12 w Głogowie odbyły się zawody sportowe dla uczniów naszej szkoły. Młodzież miała możliwość spędzić ten czas na sportowo, sprawdzić swoją wiedzę ze sportu, a także zaprezentować swoje zdolności taneczne i pływackie. Impreza odbywała się z podziałem na różne kategorie wiekowe. W nagrodę za aktywny udział wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców. (więcej…)