Dzień: 2017-10-06

Wycieczka do nadleśnictwa

Dnia 22 września klasy 1a i 1e udały się z wizytą na teren Nadleśnictwa Głogów. Na dużej przestrzeni wokół budynku dzieci brały udział w zajęciach edukacyjnych pod nazwą „Las w mieście”. Wyzwaniem dla każdej grupy było ułożenie dużych, pięknych puzzli przedstawiających leśne zwierzęta. Po wykonaniu tego przyjemnego zadania, dzieci dowiedziały się ciekawostek na temat życia tych mieszkańców lasu. Same także mogły pochwalić się wcześniej zdobytą już wiedzą. Na ogromnej grze planszowej „Wszędobyl leśny” udały się na wyprawę do lasu pokonując różne przeszkody i ucząc się właściwego zachowania w domu zwierząt. Znaleźliśmy także czas na zajęcia plastyczne. Każdy wykonał rysunek kolorową kredą na kawałku brzozowego drewna. (więcej…)