Dzień: 2017-10-20

Wędrówka małej kropelki

„Wędrówka małej kropelki”  pod takim hasłem odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez panie z PWiK. Dzieci poznały historię kropelki wody i wykonały wspólnie ciekawe doświadczenia. Dzieci z klas pierwszych wykazały się ogromną wiedzą na temat wody i jej znaczenia w naszym życiu. Były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania i z dużym zaangażowaniem budowały filtr do wody. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał maskotkę – ośmiorniczkę. (więcej…)

Spotkanie z Policjantem

W dniu 17.10.2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Policjantem z Komendy Powiatowej Policji. Uczniowie klas I mieli okazję wysłuchać prelekcji poświęconej zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Nasz gość przedstawił ciekawą prezentacje multimedialną dotyczącą właściwego uczestnictwa w ruchu drogowym. Zwrócił  uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego zapinania pasów przez dzieci, przechodzenia w miejscach nie wyznaczonych do tego. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.  (więcej…)

Zajęcia kulinarne

Wśród wielu zajęć odbywających się w świetlicy szkolnej znalazły się również zajęcia kulinarne. Podczas zajęć uczniowie mieli okazje przygotować czekoladowe kuleczki, upiec muffinki oraz zrobić sok ze świeżych owoców. Mali kucharze dzielnie pracują a następnie z przyjemnością konsumują swoje wyroby. (więcej…)