Dzień: 2017-10-23

Dzień Anioła

2 października odbył się w naszej szkole drugi już Dzień Anioła. W tym dniu przypada liturgiczne święto aniołów, naszych stróżów więc  uczniowie uczcili swoich niewidzialnych opiekunów. Klasy młodsze  I-III wykorzystały swoje możliwości twórcze. Przebrały się za aniołów stróżów. Stroje dzieci były prezentowane uczniom, nauczycielom i gościom przybywającym do szkoły podczas każdej przerwy. Każdy „anioł” otrzymał słodki upominek za zaangażowanie w uczczenie święta niebiańskich stróżów. Uczniowie klas IV-VI przygotowali prace plastyczne „Moja wizja anioła”. Najciekawsze inspiracje rysunkowe zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.   (więcej…)

XXV Sejmik Ekologiczny LOP

Dnia 20 października 2017r. Ania Chomik- uczennica klasy 5b wraz z opiekunem Dnia 20 października 2017r. Ania Chomik- uczennica klasy 5b wraz z opiekunem p. Marleną Polakowską uczestniczyły XXV Sejmiku Ekologicznym, który odbył się na terenie Nadleśnictwa Milicz. Podczas sejmiku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego: „Barwy jesieni”, w którym to konkursie praca Ani została wyróżniona. Poza tym, uczestnicy spotkania wzięli udział w prelekcji na temat „Dnia Krajobrazu” oraz mieli okazję zapoznać się z pięknymi krajobrazami Stawów Milickich położonych w kotlinowatych rozszerzeniach Doliny Baryczy.  (więcej…)

Zajęcia kulinarne w klasie 2B

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 12 października uczniowie klasy 2b i 2d uczestniczyli w warsztatach plastyczno-muzycznych przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 z okazji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia „Muzyka ponad wszystko” w trakcie których uczniowie mogli samodzielnie grać, poznawać nowe instrumenty muzyczne oraz wziąć udział w ciekawych konkursach. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie. (więcej…)

Nadleśnictwo Głogów

Dnia 2 października my, uczniowie klasy 2b i 2d, wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Głogów. Wzięliśmy tam udział w bardzo ciekawej lekcji przyrody, w trakcie której dowiedzieliśmy się jak należy zachować się w lesie, gdzie należy zadzwonić, gdy w lesie wybucha pożar oraz jak wykorzystuje się drewno w naszym codziennym życiu. Wielką atrakcją była dla nas możliwość gaszenia pożaru i uruchamianie syreny w prawdziwym pojeździe strażackim! W ten słoneczny dzień piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem i malowaliśmy kredkami na drewnie. Z pewnością odwiedzimy Nadleśnictwo Głogów raz jeszcze! (więcej…)