Warsztaty ekologiczne

Dnia 17.10.2017 r uczniowie kl.1b,3b, 4h i 6c wzięli udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Kornelię Cypryjańską. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki fundacji RECAL zajmującej się odzyskiem i ponownym przetworzeniem puszek po napojach oraz innych opakowań, w ramach projektu „Piłki za puszki” – warsztaty były bezpłatne. Dzieci podczas warsztatów zdobyły wiedzę na temat segregacji puszek aluminiowych oraz prawidłowych zachowań na temat segregacji odpadów.

Podczas warsztatów dzieciom zostały rozdane drobne upominki (notesy, worki na buty, koszulki, każde dziecko dostało również magnes”.Fundacja Recal wspiera odzysk i ponowne przetworzenie aluminiowych puszek po napojach oraz innych opakowań, w których aluminium jest materiałem dominującym. Swoje cele realizujemy upowszechniając wiedzę na temat możliwości powtórnego wykorzystania wszystkich opakowań aluminiowych oraz płynących z tego pożytków ekologicznych i ekonomicznych. Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL działa nieprzerwanie od 1995 r.

Marta Gołąbek