Spotkanie autorskie z Joanną Fabicką

25 października w Bibliotece Miejskiej przy ul. Perseusza odbyło się spotkanie autorskie z pisarką panią Joanna Fabicką, w którym udział  wzięli uczniowie z Koła Bibliotecznego, Koła Czytelniczego oraz uczniowie klasy 6a. Pisarka, przyjechała zaprezentować swoją książkę dla dzieci  pt. „Rutka”.

Ma ona w sobie wszystko to, co dzieci w książkach lubią najbardziej: tajemnicę, nieoczekiwane zwroty akcji, odrobinę magii. Dorośli z kolei zobaczą w niej ciepłą i mądrą opowieść
o tęsknocie oraz potrafiącej ją ukoić sile przyjaźni. Autorka udowadnia, że dla dzieci – nawet o trudnych sprawach – można pisać w sposób wzruszający, ale też zaskakująco zabawny. „Rutka” otrzymała nagrodę Książka Roku 2016 w kategorii dla młodzieży w konkursie organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. Spotkanie było bardzo ciekawe, przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.