Dzień: 2017-11-08

Miejski Konkurs Fotograficzny

6 listopada w Szkole Podstawowej nr 10, odbyło się rozstrzygnięcie Miejskiego Konkursu Fotograficznego dla klas I – III „Głogów w oczach dziecka”.
Konkurs objął patronatem Prezydent Miasta Głogowa. Uczniowie klas trzecich naszej szkoły zajęli wszystkie miejsca na podium!
I miejsce przypadło Ani Włodarczyk z klasy III f,
II miejsce zajął Kajetan Kowalewski z klasy III d,
III miejsce otrzymał Bartek Grzęda z klasy III e.
To jeszcze nie wszystko! Uczeń klasy II c Oliwer Bień zajął III miejsce w kategorii klas drugich. Gratulujemy „dobrego oka” i zachęcamy do rozwijania pasji fotograficznych. (więcej…)

Wycieczka do Zielonej Góry

Dnia 10 października uczniowie klasy 4a integracyjnej oraz klas 4e, 4g, 4h, 4f, 5e uczestniczyli w wycieczce do Zielonej Góry. Pierwszym etapem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Ochli, gdzie dzieci odbyły spacer ścieżkami tematycznymi. Uczniowie zdobyli wiedzę o zgromadzonych na terenie skansenu zabytkowych obiektach wiejskiego budownictwa i ekspozycjach prezentowanych w ich wnętrzach. Następnie udaliśmy się do Teatru Lubuskiego na przedstawienie pt. „Akademia Pana Kleksa”. (więcej…)

Konkurs recytatorski

Dnia 25 października 2017 r. odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „SŁOWEM MALOWANE- JESIENNE STROFY” zorganizowanym przez MBP oraz PCPPPiDN. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 4a – Adrian Narwojsz oraz klasy 4c – Kacper Serwin. Adrian zabrał nas w podróż „Jesiennym pociągiem” autorstwa Doroty Gellner, zajmując zaszczytne III miejsce. Kacper przedstawił wiersz Zofii Dąbrowskiej pt. „Pani Jesień”. Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (więcej…)

Dolnośląski Festiwal Nauki

Dnia 11 października uczniowie klasy integracyjnej 4a uczestniczyli w warsztatach „Bańkolandia” oraz „Lodowe pustynie” przygotowanych przez nauczycieli i uczniów Gimnazjum nr 3 w Głogowie. W ramach zajęć zgłębili tajniki powstawania baniek mydlanych oraz poznali warunki życia w obszarze „wiecznych lodów”. Zajęcia były ciekawe a dzieci bardzo zadowolone. (więcej…)

Weterynarz

Dnia 23.10.2017 r. grupa dzieci ze świetlicy wybrała się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego „ Zwierzak”. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia. (więcej…)

Wyjście do schroniska dla zwierząt

19 października 2017 roku grupa 13 osobowa ze świetlicy wybrała się do Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS.

Głównym celem organizacji takiego wyjścia było, kształtowanie empatii u dzieci, uwrażliwienie na krzywdę bezdomnych zwierząt oraz zwrócenie uwagi na konieczność niesienia im pomocy. Do zadań wychowawców organizujących wyjście należało  pokazanie wychowankom, jak bardzo ważne jest branie odpowiedzialności za posiadane zwierząt. (więcej…)