Dzień: 2017-11-14

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada jest dniem refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś, co trzeba pielęgnować. (więcej…)

Narodowe Święto Niepodległości w DPS

Dnia 10 listopada uczniowie klasy 6b oraz uczniowie z koła muzycznego wraz z opiekunami udali się do Domu Pomocy Społecznej, aby zaprezentować program słowno-muzyczny z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. (więcej…)