Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 9 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada jest dniem refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny. Przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz odzyskana nie jest czymś trwałym, danym na zawsze, tylko czymś, co trzeba pielęgnować.

Główną częścią akademii był program poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy 6b. Przypomniane zostały ważne wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Apel uświadomił wszystkim uczniom, jak ważna jest Polska – nasza Ojczyzna oraz co w dzisiejszych czasach znaczy słowo: Wolność. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów z kółka muzycznego. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

M.Olejnik, A.Sołtysik, R.Wojciechowska, R.Grzesiak