Wycieczka do Wrocławia

21 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV e i V e, wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do Wrocławia. Na początku wycieczkowej przygody udaliśmy się do Pijalni Czekolady E.Wedla. Delektując się pyszną gorącą czekoladą zapoznaliśmy się z jej historią. Ogromna frajda czekała na nas kilka chwil później, kiedy każdy dostał piernikowe serca, które samodzielnie dekorowaliśmy. Wizyta w tym niezwykłym miejscu zakończyła się słodkimi zakupami: czekoladowymi bałwankami, Mikołajami, reniferami.

Następnie poszliśmy na jarmark bożonarodzeniowy. Atmosfera panująca na rynku była prawdziwie magiczna! Mogliśmy kupić tam kolorowe ozdoby świąteczne jak i smakołyki z różnych zakątków świata. Po jarmarku pojechaliśmy do Hali Stulecia, gdzie miała miejsce rewia na lodzie pt. „Królowa Śniegu”. Spektakl był przygotowany przez znanych na całym świecie moskiewskich artystów. Zaprezentowali oni fantastyczne, baśniowe widowisko, oparte na motywach baśni autorstwa Hansa Christiana Andersena. Już od pierwszych chwil uwagę uczniów zwróciła przepiękna muzyka – niezwykle przejmująca i wspaniale oddająca charakter przedstawionych scen oraz choreografia pełna popisów indywidualnych, zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, w wykonaniu głównej bohaterki – Gerdy. Oglądających zachwyciły również inne postaci ze świata baśni: Kaj, bałwanek, misie polarne, mieszkańcy Królestwa Snów. Każdy artysta prezentował jazdę figurową na wysokim poziomie. Scenografia, wspaniałe i różnorodne kostiumy, efekty pirotechniczne wzbogaciły wartość artystyczną spektaklu. To widowisko dostarczyło nam moc emocji i pozostawiło wiele niezapomnianych wspomnień.

Uczniowie klasy 4e i 5e wraz z wychowawcami – panią Małgorzatą Juźwiak i panią Dorotą Kukłą