Dzień: 2017-11-29

Pasowanie na czytelnika

24 i 27 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Pasowania na czytelnika. Dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, przygotowane przez uczniów z Koła Bibliotecznego, wysłuchały próśb książki i złożyły uroczystą przysięgę.

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, w przeddzień misiowego święta- 24 listopada, w naszej szkole zorganizowaliśmy muzyczne „Spotkanie z Misiem” dla uczniów klas I- III. W czasie przerwy dzieci przebrane za misie lub z pluszowymi maskotkami w ręku, razem z nauczycielami tańczyły w rytm znanych i lubianych piosenek: „Jadą, jadą misie….”, „Stary niedźwiedź……”, „Misie szare obydwa…”,„Gumi Miś lubi Cię” i in. Zabawa była doskonała. Dzieciom bardzo się podobała i jak same mówiły „(…)była za krótka”. (więcej…)

Wyjście do kina

28 listopada grupa dzieci wybrała się do kina Cinema 3D na film „Coco”. Celem wyjścia była kontynuacja współpracy ze środowiskiem lokalnym. (więcej…)

Konkurs Jesienny

W związku z tematyką cykliczną został ogłoszony konkurs pt.”Jesienne pejzaże” na który wpłynęło 25 prac. Każda charakteryzowała się różnorodnością wykorzystanych materiałów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobny upominek. (więcej…)

Ślubowanie na wychowanka świetlicy

22 listopada wychowankowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym ślubowaniu na Wychowanka Świetlicy. Dzieci złożyły przysięgę, pod którą własnoręcznie podpisały się oraz dostały pamiątkowe emblematy z logo świetlicy.  Kolejnym punktem ślubowania były konkursy o tematyce ekologicznej. Przesłaniem spotkania było uwrażliwienie wychowanków na dbanie o środowisko, segregację śmieci, recykling. (więcej…)