Dzień: 2017-12-04

Głogowska Liga Pływacka

1 grudnia 2017 na pływalni „Chrobry” odbyła się druga edycja Głogowskiej Ligi Pływackiej. Uczniowie naszej szkoły ponownie zaprezentowali najwyższy poziom pływacki . Młodzi pływacy pokazali ładną technikę pływania oraz sportowy duch rywalizacji. Wielkie gratulację dla uczniów oraz nauczycieli!!! (więcej…)

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji  w naszej szkole podjęto wiele działań. Uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji  przez radiolę pt.: „W krainie życzliwości”. Stworzyliśmy także Drzewko Życzliwości naszej szkoły. Zadaniem każdej klasy było wykonanie liści i zawieszenie ich na drzewku. Na liściach znalazły się wskazówki JAK BYĆ ŻYCZLIWYM w konkretnych sytuacjach czy miejscach.Wszyscy mogli podziwiać je na naszych okolicznościowych tablicach. (więcej…)

Andrzejki klasy 2B i 2D

Upamiętniając zwyczaj wróżb w wigilię św. Andrzeja w czwartek 30 listopada klasy 2B i 2D wesoło obchodziły Andrzejki. W tym dniu sala 21 została zamieniona w „salę wróżb”. Wychowawcy klas zadbali o magiczny nastrój, a Rodzice uczniów przynieśli słodki poczęstunek. Każdy uczestnik andrzejkowych zabaw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii i poznawał andrzejkowe powiedzenia. Przepowiednie dostarczały dzieciom wiele śmiechu i radości. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy weźmie ślub, kto będzie w przyszłości bogaty, a kto zostanie prezydentem naszego kraju. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a muffinki były przepyszne. (więcej…)

Ja, rower i przepisy

W dniu 30 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs komunikacyjny dla klas III pt. „Ja, rower i przepisy”. Każda klasa miała okazję sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości przepisów i zasad bezpiecznego zachowywania się na drodze. Największa wiedzą wykazała się klasa 3 e, która zdobyła I miejsce. Nad prawidłowym przebiegiem merytorycznym imprezy czuwała Pani Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Magdalena Banc. (więcej…)

Wycieczka koła historycznego

Dnia 25. listopada koło historyczne wraz z opiekunami uczestniczyło w wykładach w Klubie Batalionowym prowadzonych przez znanego głogowskiego regionalistę – Pana Ireneusza Dominiaka. Podczas prezentacji poznaliśmy wybrane zabytki Głogowa, m.in. budynki Bractwa Strzeleckiego, cmentarz żydowski czy plac festynowy. Mogliśmy również zapoznać się z historią kolei w naszym mieście. (więcej…)