Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji  w naszej szkole podjęto wiele działań. Uczniowie mieli okazję wysłuchać audycji  przez radiolę pt.: „W krainie życzliwości”. Stworzyliśmy także Drzewko Życzliwości naszej szkoły. Zadaniem każdej klasy było wykonanie liści i zawieszenie ich na drzewku. Na liściach znalazły się wskazówki JAK BYĆ ŻYCZLIWYM w konkretnych sytuacjach czy miejscach.Wszyscy mogli podziwiać je na naszych okolicznościowych tablicach.

Wystawiona była również Skrzynka Życzliwości i Pozdrowień, do której uczniowie mogli wrzucać karteczki i listy z pozdrowieniami dla kolegów, koleżanek, nauczycieli, a także pracowników szkoły. Włączyliśmy się również w akcję charytatywną. Na korytarzu szkolnym można było zakupić smaczne galaretki i ciasta, aby wspomóc  Szpital Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W ten sposób od wielu lat wspieramy Fundację Alicji Chybickiej.

Aby ten dzień był szczególne radosny, wystawiono na korytarzu fotobudkę, przy której uczniowie mogli na wesoło zrobić zdjęcia z przyjaciółmi, z klasą wykorzystując zabawne gadżety.
Przesłanie akcji było proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!Kolejny Dzień Życzliwości dopiero za rok, a tymczasem starajmy się być dla siebie mili i uprzejmi każdego dnia.

E. Kwiatkowska, A. Magda, M. Popek, K. Sznajder, Samorząd Uczniowski