08 grudnia 2017
Biblioteka

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzony jest  25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki . Z tej okazji biblioteki szkolna zaprosiła do wspólnego świętowania grupę przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 7 w Głogowie oraz klasę 2d z naszej szkoły. Mali goście przynieśli ze sobą swoje pluszowe przytulanki. W czasie spotkania nie zabrakło głośnego czytania opowiadania pt. „Miś w przedszkolu”, którego bohaterem  był  sympatyczny  misiu.  Dzieci opowiadały też o misiach, które znają i które występują w bajkach. Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona wspaniałą zabawą.