Marzycielska Poczta

Nasza szkoła już po raz ósmy postanowiła wziąć udział w akcji „Marzycielskiej Poczty”. W grudniu uczniowie klasy 4d i 6c pisali listy oraz wykonali kartki świąteczne dla Martynki Kurek, która prawie całe swoje życie spędziła w szpitalu. Dla klasy czwartej była to pierwsza akcja pisania listów do chorych dzieci, więc wzbudziła wiele emocji. Uczniowie zanim przystąpili do pisania, starali się zrozumieć, co czuje Martynka i czego w tym momencie będzie jej najbardziej potrzeba.

Przeżywali to, że mogą zrobić coś dla drugiego człowieka i liczą na to, że sprawi to choć odrobinę radości ich nowej koledze. Marzą też o tym, żeby się z Martyną zaprzyjaźnić i z niecierpliwością oczekują na jakieś wieści od niej. Dzień, w którym uczniowie tworzyli swoje listy i kartki pokazał, że dzieci chcą pomagać i każda, nawet najmniejsza pomoc innym sprawia im ogromną radość. Podczas pisania najbardziej na świecie chciały sprawić, aby przez ułamek sekundy na twarzy Martynki pojawił się uśmiech.

R. Wojciechowska, A. Sołtysik