Dzień: 2018-01-12

Muzeum

Dnia 11.01.2018r. grupa dzieci ze świetlicy szkolnej, w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, wraz z opiekunami, wybrała się do Muzeum Archeologiczno-Historycznego na warsztaty tematyczne „Maska Karnawałowa”.

Celem zajęć było omówienie tradycji związanych z okresem  karnawału oraz wykonanie własnej maski karnawałowej.

Dzieci  wykazały duże zainteresowanie  proponowanymi warsztatami, a do szkoły wróciły z uśmiechem oraz własnoręcznie wykonanymi maskami na twarzy.

Program dla szkół

Ważne informacje dotyczące „Programu dla szkół” czyli korzystania przez uczniów naszej szkoły z pakietu owoców i warzyw oraz przetworów mlecznych w II semestrze

1. Z programu dla szkół korzystają obowiązkowo wszyscy uczniowie, którzy złożyli deklarację na udział w programach.
2. W związku z tym, że mimo wcześniejszej deklaracji uczniowie niechętnie spożywają przetwory mleczne , w II semestrze będzie można dokonać rezygnacji jeśli chodzi o spożywanie tych przetworów. Decyzję należy zgłosić wychowawcy klasy do 2.02.2018r.
3. Przypominamy, że pobrane przez uczniów owoce, warzywa czy przetwory mleczne spożywane są wyłącznie na terenie szkoły:
• Klasy I-III w swoich klasach pod okiem wychowawcy
• Klasy IV i V w stołówce szkolnej, po drugiej lekcji
4. Kategorycznie zabronione jest wynoszenie otrzymanych produktów poza wyznaczone miejsce spożycia , wyjątek stanowią owoce i warzywa.

Lodowisko – klasa 3d

Na zakończenie nauki w pierwszym  semestrze roku szkolnego uczniowie klasy 3d ochoczo wybrali się na miejskie lodowisko. Uwielbiają  ruch i pozytywną adrenalinę więc z entuzjazmem i naturalną energią wykazywali się swoimi umiejętnościami jazdy na łyżwach. Wspaniale współpracowali w różnorodnych zabawach na lodzie. Dzięki życzliwości i wsparciu wielu Rodziców dzieci bawiły się świetnie i bezpiecznie.   (więcej…)