Dzień: 2018-03-05

Janusz Korczak – „Stary Doktor”

Dnia 27 lutego 2018r. odbył się apel dla uczniów klas trzecich przybliżający sylwetkę i działalność Janusza Korczaka. Dzieci poznały niezwykłą postać „Starego Doktora” oraz jego idee, które dały początek obecnemu Kodeksowi Praw i Obowiązków Dziecka. Uczniowie mieli też możliwość poznać motyw przewodni najpopularniejszej powieści Janusza Korczaka pt. „Król Maciuś Pierwszy” oparty na recenzji dla dzieci oraz obejrzeć inscenizację przedstawiającą jej fragment, w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek. (więcej…)

Radio Elka

Dnia 27.02.2018r wychowankowie świetlicy szkolnej wraz z opiekunami wybrali się do głogowskiej rozgłośni radiowej. Celem wizyty była współprace ze środowiskiem lokalnym. Dzieci dowiedziały się między innymi na czym polega praca prezentera radiowego oraz dziennikarza-reportera. Z wielkim zainteresowaniem oglądały sprzęt niezbędny do pracy dziennikarza. Dzieci wzięły udział w audycji radiowej na temat znajomości ruchu drogowego, gdzie wykazały się dużą wiedzą na dany temat. Wizyta ta przyniosłam wychowankom wiele radości i niezapomniane przeżycia. (więcej…)

Zajęcia kreatywno-artystyczne

Już kolejny rok grupa wychowanków świetlicy uczestniczy w zajęciach kreatywno-artystycznych. W trakcie spotkań dzieci zdobywają nowe umiejętności manualne i rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Uczą się podstawowych ściegów, obsługi maszyny do szycia. Tworzą ozdoby i dekoracje.