Wieczornica z Korczakiem

W dniu 1 III 2017r. w Szkole Podstawowej nr 12  odbyła się wieczornica poświęcona Januszowi Korczakowi. Na tę uroczystość zostali zaproszeni rodzice uczniów naszej szkoły. W pięknej scenografii młodzież zaprezentowała utwory nawiązujące do życia, pracy i śmierci „Starego Doktora”.

Zaprezentowano również fragment przedstawienia pod tytułem ,,Król Maciuś I”. Rodzice mogli wysłuchać, wciąż jeszcze aktualnych, propozycji zmian wysuwanych przez dziecięcych posłów. Całość przeplatana nastrojową muzyką stworzyła niepowtarzalny klimat. Wieczornica stała się wspaniałą okazją do przypomnienia sobie biografii oraz twórczości Janusza Korczaka.  Przybyli na uroczystość byli bardzo wzruszeni, inscenizacja zrobiła na nich ogromne wrażenie, w niejednym oku zakręciła się łza. To był niesamowity wieczór. Na zakończenie rodzice otrzymali listy z sentencjami pochodzącymi z dzieł Janusza Korczaka.