Taneczne Impresje

Dnia 6 marca odbyły się w naszej szkole Taneczne Impresje – turniej taneczny dla uczniów klas 1-6. W turnieju wzięło udział 64 tancerzy. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe (klasy 1-3 oraz klasy 4-6) i trzy kategorie taneczne: solo, duety i formacje.

Nad przebiegiem i oceną występów czuwało trzyosobowe jury. Głównym celem turnieju była promocja tańca jako formy aktywności ruchowej, świetna zabawa i możliwość zaprezentowania swoich tanecznych zdolności. Jury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem, gdyż  poziom występów był zbliżony i o danym miejscu niejednokrotnie decydowały detale. W trakcie obrad jury, dla uczestników turnieju została poprowadzona zumba. Wielkie dzięki dla Nikoli Podlasińskiej, Aleksandry Maziarz i Aleksandry Komisarz, które rewelacyjnie wywiązały się ze swojego zadania. Podziękowania dla dziewczyn ze świetlicy za przygotowanie dekoracji oraz jurorów, którzy również spisali się na medal.

Klasyfikacja końcowa:

Kategoria solo:

I miejsce – Amelia Antczak 1a

II miejsce – Zuzanna Gołąbek 1e

III miejsce – Szymon Majda 1a

Kategoria duety:

I miejsce – Dominika Kosturkiewicz i Daria Łucka 3d

II miejsce – Aleksandra Kubik i Julia Knihnicka 3i

III miejse – Amelia Czart i Hanna Zielińska 1a

Kategoria formacje:

I miejsce – Iga Zalewska, Len Wojtun i Oliwia Wyżlińska 3a

II miejsce – Zuzanna Tuczyńska, Anna Wdowczyk, Martyna Marcinkowska 3d

III miejsce – Lena Rutkowska, Weronika Kmiecik, Zuzanna Rybka, Anna Wieczyńska 2d

Kategoria solo:

I miejsce – Nikola Podlasińska 6c

II miejsce – Zuzanna Smuk 5b

III miejsce – Wiktoria Reklińska/ Weronika Antczak 5d

Kategoria duety:

I miejsce – Hanna Dziopko i Anna Chomik 5b

II miejsce – Zuzanna Smuk i Nikola Okła 5b oraz Natalia Babisz 4d i Aleksandra Babisz 5b

III miejsce – Judyta Garbulińska i Martyna Partyka 6a

Nagrody dodatkowe:

Najlepszy debiut: Martyna Płowiec 1e i Aleksandra Zarzycka 1a

Najbardziej oryginalny taniec: Natalia Wołoszyn 5d

Najlepszą choreografię przygotowały: Amelia Jędrasik i Oliwia Pytlos  4b

Na wyróżnienie zasłużyły również: Iga Maślińska i Aleksandra Skrycka z 1a, Karolina Stolarz i Kinga Żabska a także dziewczynki z klasy 3 i w składzie: Laura Wilk, Laura Sosnowska, Nikola Chmura, Nikola Kulisz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! Byliście świetni.

Katarzyna Cybula