Dzień: 2018-03-22

XV Powiatowy Turniej Tańca

Dnia 14.03.2018 r (środa) w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się już XV Powiatowy Turniej Tańca. Naszą szkołę jak co roku reprezentował zespół FALA. Dzieci z naszej szkoły pokazały pełen profesjonalizm i piękno tańca. (więcej…)

Piękna nasza Polska cała

Dnia 16.03.2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzypowiatowym Konkursie Przyrodniczym „Piękna nasza Polska cała” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Grębocicach. Drużyna naszej szkoły, w składzie: Antoni Maracewicz, Michał Poprawski oraz Mateusz Popowicz zajęła V miejsce. (więcej…)

Jeden z dziesięciu

W lutym  2018 r w naszej szkole odbyły się eliminacje do  Turnieju Interdyscyplinarnego „Jeden z dziesięciu”, dla klas IV –VI. Eliminacje odbyły się dla każdego poziomu wiekowego, z każdej grupy wyłoniono 10  uczniów , którzy otrzymali największą liczbę punktów z testu. Uczniowie Ci wzięli udział w turnieju, który odbył się 06 marca 2018 roku. (więcej…)

Wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego

7 marca naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość- p. Michał Kapela, zawodnik KS SPR Chrobry Głogów. Lekcja pod okiem szczypiornisty była  niezwykłym przeżyciem dla uczniów klasy 3h i 3j. Dzieci  z uwagą słuchały pana Michała i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. (więcej…)

Kloclegownia

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Konfucjusz wypowiedział te słowa ponad dwa tysiące lat temu i idealnie odnoszą się one do zajęć klasy 3h i 3j , które w dniu 15 marca gościły w swojej sali panie z Kloclegowni. Zajęcia zaczęły się kosztowaniem nawiedzonego picia… co brzmiało i smakowało doskonale. (więcej…)

Czekoladowa lekcja

Co takiego jest w czekoladzie, że na sam dźwięk tego słowa ślinka napływa do ust? Tego i innych rzeczy mogli się dowiedzieć uczniowie klasy 3h i 3j podczas zajęć gościnnie prowadzonych przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie. (więcej…)