Święto Szkoły 2018

Dnia 23 marca 2018 r. odbyło się w naszej placówce „Święto Szkoły”. Miało ono szczególny charakter, obchodziliśmy bowiem 50 – lecie istnienia Orderu Uśmiechu, jedynego na świecie odznaczenia nadawanego dorosłym przez dzieci za okazywane im serce i przyjaźń.

Na naszej uroczystości nie zabrakło Prezydenta Miasta Głogowa – Pana Rafaela Rokaszewicza oraz Pani Wiceprezydent Bożeny Kowalczykowskiej. Zaproszenia przyjęli też  znamienici Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka oraz Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Pani Batia Gilad – Przewodnicząca Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka oraz ksiądz Piotr Sadkiewicz – Członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, znany z propagowania idei transplantologii oraz krwiodawstwa. Swą obecnością zaszczyciła nas także Pani Anna Czerwińska – Rydel, autorka licznych książek dla dzieci i młodzieży. Na galę przybyli oczywiście  wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy oraz „Przyjaciele Szkoły”. Do grona tych ostatnich dołączyła podczas tegorocznych obchodów Święta Szkoły Pani Anna Lechowska – Prezes Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży „SZANSA”. Odebrała ona z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Rączki statuetkę i piękny bukiet róż za wieloletnią współpracę z naszą szkołą.

Przedstawienie z okazji„Święta Szkoły” było okazją do przypomnienia wszystkim niezwykłej historii powstania Orderu Uśmiechu. Uczniowie zaprezentowali zgromadzonym widzom prawdziwą lekcję empatii i altruizmu. Występy naszych uczniów wypadły interesująco i  zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która wielokrotnie nagradzała ich brawami. Widzowie chętnie też włączali się we wspólne śpiewanie piosenek:  „Dajmy dzieciom uśmiech”, „Order Uśmiechu” czy „Piosenki o pomaganiu ludziom”. Prawdziwy entuzjazm wzbudziły występy taneczne naszych uczniów. Przebrani w barwne stroje, zaprezentowali publiczności niezwykle ciekawe układy choreograficzne.

Po zakończeniu części artystycznej obchodów naszego święta, uczniowie mieli możliwość porozmawiać z naszymi gośćmi w klasach. Podczas tych spotkań dzieci mogły poznać bliżej  wspaniałe osoby, które dzięki swojej działalności na rzecz innych, stały się wzorem do naśladowania.

Marcowe „Święto Szkoły” jest zawsze bardzo wyczekiwane przez wszystkie dzieci i nauczycieli naszej szkoły. Wspomnienie i atmosfera  tegorocznego, na pewno będzie nam długo towarzyszyć!

Uroczystość możemy zaliczyć do udanych dzięki zaangażowaniu uczniów, jak również wielu nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 12 w Głogowie, m.in.: p. Marty Potrykowskiej, p. Joanny Sobczyńskiej, p. Elżbiety Kosiatej, p. Kamila Maraja, p. Romana Grzesiaka, p. Elżbiety Mielniczuk, p. Małgorzaty Rączkip. Katarzyny Cybuli, p. Marty Madzik, p. Agaty Kawęckiej, p. Eweliny Domagały,  p. Renaty Ziętkowkiej, p. Małgorzaty Juźwiak oraz Zespołu ds. Integracji Szkół i Placówek KOU. Pani Wicedyrektor Krystyna Glińska czuwała nad stroną organizacyjną występów.

Joanna Sobczyńska