X Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE

W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się X Powiatowy Konkurs Wiedzy o UE. Celem konkursu było rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Unii Europejskiej. W imprezie wzięło udział 9 szkół – Szkoła Podstawowa z Jerzmanowej, Szkoła Podstawowa z Nielubi , Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 12 i Szkoła Podstawowa nr 14.

Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób. Uczniowie mieli do wykonania 17 zadań. Musieli wykazać się naprawdę dużą wiedzą. Zadania dotyczyły rozmaitych dziedzin życia. Kulinaria, stroje ludowe, literatura, geografia, historia czy ogólne wiadomości na temat UE okazały się prawdziwym wyzwaniem, ale i pokazały jak dużą wiedzę posiadają nasi uczniowie. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury, w skład którego weszli chętni nauczyciele spośród obecnych na konkursie. I tak:

I miejsce zajęła – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3

II miejsce zajęła – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12