Young Americans – warsztaty muzyczne

YOUNG AMERICANS – WARSZTATY MUZYCZNE

w dniach 18-20 czerwca 2018 r.

„Młodzi Amerykanie” to instytucja edukacyjna założona w 1962 roku w Stanach Zjednoczonych.

Projekt – MUSIC OUTREACH TOURS działa od 1992 roku. Jest to program obejmujący serie trzydniowych warsztatów ogólnokształcących. Celem warsztatów jest pobudzenie wiary we własną kreatywność oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Muzyczno-taneczne warsztaty świetnie motywują do nauki angielskiego!

UWAGA!!!

Podstawowa pomyłka to przekonanie, że aby się dobrze bawić podczas warsztatów trzeba mieć talent wokalny czy taneczny – ABSOLUTNIE NIE – jeśli umie się tańczyć i śpiewać, to na pewno będzie to tylko rozwinięcie posiadanej już umiejętności.

Jednak warsztaty to przede wszystkim lekcja asertywności, radości i umiejętności pracy w grupie – BEZCENNE!

Już18 czerwca 2018 roku, po raz trzeci będziemy gościć grupę 36 niezwykłych młodych ludzi z grupy Young Americans. Ich warsztaty nie pozostawiają nikogo obojętnymi. Nawet najwięksi sceptycy przyznają, że to czego doświadcza się podczas 3 dniowych warsztatowych dni jest nie do opisania słowami J

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU!

Zapisy w sekretariacie I LO w Głogowie – koszt 220,00zł)

ZAPRASZAMY również wszystkich mieszkańców Głogowa i okolic NA FINAŁOWY SHOW!!!!

Show – 2 godziny. Akt I – Amerykanie; Akt II – uczestnicy warsztatów i Young Americans

Bilety: Dorośli: 30 zł, młodzież, dzieci, studenci: 15 zł.

Opłaty za warsztaty i show pobierane są przez Young Americans na cele statutowe związane
z organizacją warsztatów na całym świecie. Young Americans są organizacją non-profit.

WARSZTATY – WORKSHOPS

Z dotychczasowych doświadczeń w Polsce możemy z radością stwierdzić, że warsztaty są odbierane jako ogromne urozmaicenie dnia szkolnego. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele reagują bardzo pozytywnie na sposób pracy proponowany przez „Młodych Amerykanów”. Atmosfera i sposób organizacji zajęć z grupą młodzieżową są niezwykle przyjazne i inspirujące. W wielu szkołach powoduje to współpracę między uczniami, przez co atmosfera w szkole zmienia się i buduje się zupełnie naturalna chęć do nauki. W poszczególnych szkołach widać natychmiast skutki pracy z „Młodymi Amerykanami”, gdyż powołano w nich do życia liczne grupy teatralne i taneczne. Również wielu pedagogów sygnalizowało zainteresowanie warsztatami „Młodych Amerykanów”, aby odpowiednio zachęcić i zmotywować uczniów do pracy.

3-dniowe warsztaty w języku angielskim kończy profesjonalne show w wykonaniu The Young Americans, a następnie występ przygotowany z grupą wszystkich uczniów.

Uważamy, że impreza jest warta rozpropagowania zwłaszcza tam, gdzie młodzież nie ma wielu możliwości twórczego rozwoju.

Celem The Young Americans jest pomoc uczniom w odkryciu ich zdolności i rozwinięciu pewności siebie przez muzykę i taniec. Takie przedstawienie, a właściwie przygotowywanie go jest bardzo cenne dla uczniów wszystkich grup wiekowych. Uczniowie, obserwując młodych, bardzo zmotywowanych i profesjonalnych Amerykanów mogą wysnuć wnioski na temat sensowności systematycznej pracy, wagi pasji w tym co się robi, a także kształtowania własnego charakteru.

„Young Americans” i podobne projekty są bardzo pożądane w polskich szkołach, uczą bowiem tolerancji, otwartości i wiary we własne możliwości.