Jesteśmy aktywną szkołą!

Za nami Runda I Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). W czasie przeprowadzonych w szkole testów EuroFit+, nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły w prostych ćwiczeniach sprawnościowych takich jak próba równowagi, skłon tułowia w siadzie czy bieg wytrzymałościowy. Pokonując kolejne zadania, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu i zdobywali punkty dla naszej szkoły.

W Turnieju ASM nie ma rywalizacji indywidualnej. Jedynym zadaniem ucznia jest poprawienie swojego wyniku za pół roku, w Rundzie II. O zwycięstwo w turnieju walczą natomiast całe szkolne drużyny, w których skład wchodzą nie tylko dzieci, ale także nauczyciele i rodzice. Turniej Aktywnych Szkół MultiSport wygra szkoła, która w czasie trwania programu zrobi największy postęp w zakresie wyników EuroFit + i aktywnych zmian wprowadzonych w szkole.

Po zakończonej Rundzie I, zespół Aktywnych Szkół MultiSport opuścił naszą szkołę na sześć miesięcy, podczas których będziemy realizować cele Planu Treningowego i sukcesywnie zwiększać poziom codziennej aktywności w szkole. Za pół roku Pogromcy Bezruchu wrócą do nas, aby w ramach Rundy II ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe EuroFit + i porównać je z wcześniejszymi wynikami.

Jak stać się częścią aktywnej drużyny?

Częścią szkolnej drużyny może zostać każdy, kto przyczyni się do zwiększenia poziomu codziennej aktywności dzieci. Przed nami 6 miesięcy tzw. Treningów Drużynowych. To czas na regularne ćwiczenia i codzienną, nawet najprostszą aktywność, choćby spacer do szkoły czy mycie zębów na jednej nodze.

Plan jest prosty – więcej ruchu, mniej siedzenia!

W tym czasie, w szkole planujemy m.in.:

– „Światowy dzień bez samochodu” 22 września

-„Dzień pustej klasy” – dzieci i młodzież wraz z nauczycielami porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. „ Zabierzmy dzieci na dwór”. 15.06.2018r.

– Międzynarodowy dzień tańca 29 kwietnia – Zumba dla uczniów naszej szkoły i rodziców

– Konkurs fotograficzno – plastyczny „ Jak wygląda twoja aktywność. Jak spędzasz wolny czas.” Przedstawienie prac plastycznych i zdjęć o tematyce pro-zdrowotnej w towarzystwie rodziny. Trzy najlepsze prace plastyczne i fotograficzne zostaną nagrodzone dyplomami , nagrodami.

-Rodzinny turniej badmintona dla uczniów i rodziców stanowiących społeczność naszej Szkoły

– Rodzinny turniej dla uczniów i rodziców klas integracyjnych współzawodnictwo i wyścigi rzędów

– Turniej ortograficzno sportowy – przygotowanie zadań ortograficzno -sportowych do rozwiązania dla uczniów, zespołów klasowych

Aktywne przerwy jesienno-zimowe :

– Tydzień z Zumbą – długa przerwa przeprowadzona jest w formie tanecznej pod nadzorem opiekuna.

– Tenis stołowy – przygotowane stoły i osprzęt tenisowy do gry na każdej przerwie pod okiem nauczyciela

Trzymajcie za nas kciuki!

Relacje z prowadzonych w szkołach rozgrywek znajdują się w dzienniku Aktywnych Szkół MultiSport i na Facebooku: