Mechanik dla malucha

Dnia 17.05.2018r. grupa wychowanków świetlicy szkolnej z klas pierwszych uczestniczyła w wyjściu do Zespołu Szkół Politechnicznych na warsztaty pt,, Mechanik dla malucha”. Podczas warsztatów uczniowie  mieli okazję wysłuchać pogadanki na temat urządzeń typu ,,inteligentny  dom”- czyli sterowanie za pomocą aplikacji w telefonie wszystkimi urządzeniami w domu – włączenie i gaszenie światła, regulacja temperatury, podnoszenie rolet zewnętrznych, a nawet otwieranie okna czy podlewanie kwiatów.

W trakcie spotkania omówiona została kwestia odnawialnej energii elektrycznej – działanie ekranów solarnych. Pod bacznym okiem starszych kolegów z  Mechanika wychowankowie mogli spróbować pokierować zdalnie robotem wykonanym z klocków lego, zapoznać się z liniami produkcyjnymi . Zajęcia sprawiły uczniom wiele radości, niektórzy nawet obiecali że w przyszłości zostaną uczniami tej szkoły.