Spotkanie ze strażakami

Dnia 28.05.2018 r. zostało zorganizowane szkolenie ,, Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Zajęcia dla klas I-III ze świetlicy szkolnej przeprowadzili ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jaczowa. W ramach szkolenia dzieci miały okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia mogą nas spotkać w okresie wakacyjnym, jak się przed nimi chronić i dbać o własne bezpieczeństwo. Każde dziecko miało możliwość przećwiczyć pierwszą pomoc na fantomie.

Wychowankowie zostali zapoznani ze sprzętem strażackim, quadem, oraz wozem ratunkowym. Mieli okazję wcielić się rolę strażaka ubierając kaski i symulować ,, gaszenie pożaru”. Sprawiło im to największą radość, ponieważ temperatura na dworze była wysoka, a trochę wody dało nam ochłodę:) Na podsumowanie zajęć strażacy otrzymali od naszych wychowanków podziękowanie w postaci dyplomu.