sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-logo2
sp12-glogow-szkola-podstawowa-glogow-godlo

„Zielona Szkoła” w Niechorzu

13 czerwca 2018
Zielone szkoły

W dniach 04.06. – 10.06.2018r. odbyła się „Zielona Szkoła” w Niechorzu. W tym roku pogoda nam dopisała, dlatego wyjazd był niezwykle udany. Mogliśmy odkrywać swoje talenty, a także poznawać niezwykłe zakątki naszego kraju. Zwiedziliśmy okoliczne miejscowości: Trzęsacz oraz Rewal.

Odbyliśmy edukacyjną „podróż w czasie” jednym z najpopularniejszych zabytków Pomorza Zachodniego, jakim jest rewalska wąskotorówka. Ponadto zwiedziliśmy Multimedialne Muzeum na Klifie oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat bursztynu. Sprawdziliśmy swoje umiejętności sportowe i samodyscyplinę podczas militarnej przygody. Oglądaliśmy panoramę Niechorza z tarasu widokowego latarni morskiej. Odbyliśmy podróż kolejką „retro” do Parku Wieloryba w Rewalu, gdzie poznaliśmy wiele gatunków zwierząt morskich. Mieliśmy także okazję poznać wiele ciekawostek o motylach podczas pobytu w „Motylarni”. Miło i beztrosko spędziliśmy czas na basenie w Sandra Spa. Nowe otoczenie, zmiana dotychczasowego szablonu spędzania czasu wolnego i siedmiodniowe rozstanie z rodzicami pobudziło nowe rejony dziecięcej wyobraźni oraz było okazją do doskonalenia samodzielności. Wspólne obcowanie z koleżankami i kolegami z klasy wzmocniło wzajemne więzi. „Zielona Szkoła” dostarczyła uczestnikom wielu wspaniałych wrażeń, dzięki czemu ten wyjazd na długo pozostanie w ich pamięci.

R.Wojciechowska, A.Sołtysik, J.Powiłan-Wachowiak, Iwona Górska

Rekrutacja

logo-elemento

Stołówka

jadlospis-img

Kalendarz

Nadchodzące

Działania Samorządu Uczniowskiego

  • 14.02. - Poczta Walentynkowa
  • 18.02. - Dzień Kota

Uczestniczymy w programach: